VidroStone
Trainer
Name
 Verein
Geburtstag
Amtsantritt
Amtsaustritt
Almedin Civa
Babelsberg 03
27.04.1972
01.07.2017
-
Cem Efe
Babelsberg 03
09.06.1978
01.07.2013
30.06.2017
Dieter Timme
Babelsberg 03
23.09.1956
01.05.2013
30.06.2013
Almedin Civa
Babelsberg 03
27.04.1972
09.04.2013
30.04.2013
Christian Benbennek
Babelsberg 03
09.11.1972
01.07.2012
09.04.2013
Dietmar Demuth
Babelsberg 03
14.01.1955
07.10.2007
15.05.2012
Thomas Leek
Babelsberg 03
15.10.1970
03.10.2007
06.10.2007
Rastislav Hodul
Babelsberg 03
09.01.1969
01.07.2005
06.10.2007
Peter Ränke
Babelsberg 03
27.01.1954
01.07.2003
01.07.2005
Marcus Petsch
Babelsberg 03
08.06.1966
08.06.2003
08.06.2003
Dirk Heinrichs
Babelsberg 03
20.05.1968
01.06.2003
01.06.2003
Hermann Andreev
Babelsberg 03
28.01.1966
22.03.2003
31.05.2003
Wolfgang Sandhowe
Babelsberg 03
14.12.1953
29.09.2002
23.03.2003
Nenad Salov
Babelsberg 03
06.10.1955
01.07.2002
29.09.2002
Oskar Kosche
Babelsberg 03
18.08.1967
01.02.2002
04.02.2002
Horst Franz
Babelsberg 03
07.06.1940
15.01.2002
30.06.2002
Hermann Andreev
Babelsberg 03
28.01.1966
09.10.1999
14.01.2002
Karsten Heine
Babelsberg 03
06.04.1955
28.10.1997
08.10.1999
Wolfgang Metzler
Babelsberg 03
23.06.1952
01.07.1994
27.10.1997
Jörg Nachtigall
Babelsberg 03
11.11.1956
05.11.1993
30.06.1994
Stefan Sprey
Babelsberg 03
17.01.1955
25.04.1992
04.11.1993
Jörg Nachtigall
Babelsberg 03
11.11.1956
21.03.1992
24.04.1992
Klaus Gallinat
Babelsberg 03
-
01.07.1991
20.03.1992
Dr. Josef Pellert
SV Motor Babelsberg
29.12.1935
01.01.1991
30.06.1991
Norbert Peter
SV Motor Babelsberg
1949
01.07.1990
31.12.1990
Gunter Grundmann
BSG Motor Babelsberg
-
01.01.1990
30.06.1990
Horst Stahlberg
BSG Motor Babelsberg
14.02.1937
01.01.1989
31.12.1989
Axel Leonhardt
BSG Motor Babelsberg
07.10.1957
01.07.1988
31.12.1988
Ernst Kurth
BSG Motor Babelsberg
10.12.1941
01.01.1986
30.06.1988
Horst Stahlberg
BSG Motor Babelsberg
14.02.1937
23.09.1985
31.12.1985
Dr. Josef Pellert
BSG Motor Babelsberg
29.12.1935
01.07.1985
22.09.1985
Siegfried Aldermann
BSG Motor Babelsberg
17.11.1938
01.07.1983
30.06.1984
Günther Lüdicke
BSG Motor Babelsberg
 
01.07.1980
30.06.1983
Wolfgang Bengs
BSG Motor Babelsberg
18.06.1942
01.07.1976
30.06.1980
Klaus Benkert
BSG Motor Babelsberg
20.06.1938
01.07.1974
30.06.1976
Karl-Heinz Tietz
BSG Motor Babelsberg
09.12.1919
01.07.1969
30.06.1974
Hans Schöne
BSG Motor Babelsberg
23.04.1920
01.07.1967
30.06.1969
Hans-Joachim Bebber
SC Potsdam
 
01.07.1966
30.06.1967
Gerhard Richter
SC Potsdam
10.02.1916
01.07.1964
30.06.1966
Hans Schöne
SC Potsdam
23.04.1920
01.01.1964
30.06.1964
Werner Tonke
SC Potsdam
18.07.1916
01.07.1962
31.12.1963
Hans Schöne
SC Potsdam
23.04.1920
01.07.1961
30.06.1962
Helmut Jacob
SC Potsdam
13.08.1921
01.01.1959
30.06.1961
Helmut Jacob
BSG Rotation Babelsberg
13.08.1921
01.01.1956
31.12.1958
Ludwig Wieder
BSG Rotation Babelsberg
22.03.1900
01.07.1951
31.12.1955
Hans Höfer
BSG MV Babelsberg
20.03.1911
01.07.1949
30.06.1951